Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

субота, 17 лютого 2024 р.

Конспект уроку 6 клас .НУШ .Здоров'я , безпека , добробут

 ВСТУП. БАЗОВІ ПОНЯТТЯ 

 

Дата                                   Урок  № 1                                        Клас 6

 

ТЕМА: Життя і здоров’я людини.

Цінність життя і здоров’я. Безпечна життєдіяльність. Цілісність здоров’я. Складники здоров’я. Рівні здоров’я. Навички ХХІ століття.

Мета уроку:

формування ключових компетентностей: соціальна та громадянська компетентності; спілкування державною (і рідною в разі відмінності) мовами; уміння вчитися впродовж життя; математична компетентність; інформаційно-цифрова компетентність;

формування предметних компетентностей: yазиває наслідки недотримання здорового способу життя; ознаки погіршеного самопочуття

Тип уроку: формування компетентностей

Форми роботи: фронтальна бесіда, групова робота.

Методи і методичні прийоми: словесні (розповідь, пояснення, бесіда), наочні

Внутрішньопредметні і міжпредметні зв’язки: історія, біологія, фізика, географія

Реалізація НЛ: громадянська відповідальність, екологічна безпека і сталий розвиток, підприємливість і фінансова грамотність, здоров'я і безпека.

 

Хід уроку:                                                           

І. Організаційний момент.

«Абетка гарних слів»

На уроці вчитель називає одну літеру абетки. Дітям потрібно по черзі назвати гарне слово, що починається на цю букву.

 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

• Діти, уявіть собі, що ви заблукали в густому непрохідному лісі. І ось перед вами з’явилось три дороги, кожна може вивести з лісу за певних умов.

1.Сюди підеш – велике багатство знайдеш, та здоров’я загубиш.

2. Цією дорогою підеш – половину багатства знайдеш і половину здоров’я загубиш

3. Сюди підеш – нічого не знайдеш, але здоров’я збережеш.

• Поміркуйте і висловіть свої міркування, яка дорога найкраща.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Ребуси

 

  Сьогодні ми будемо говорити про здоров’я: як ми до нього ставимося? Яку роль воно відіграє в нашому житті? Чи є перешкоди для його збереження і як їх можна подолати? Адже з давніх – давен український народ найбільшою  цінністю у житті вважав здоров’я. Навіть вітаючись і прощаючись, люди бажали один одному здоров’я: «Здрастуйте!», «Здоровенькі були!», «Дай Боже здоров’я!».

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Людина і  навколишній світ… Сутність людини та сенс людського життя… Ці питання постають перед кожним з нас. Мало народитися людиною. Людиною треба стати!

Що буде важливим для вас особисто?  Зараз ми з вами зможемо з’ясувати, які цінності для вас особисто є важливими. Які пріоритети в житті допомагають визначити, хто ви, що для вас, як для особистості, важливо.

Що таке система цінностей?

Давайте з’ясуємо:  система цінностей це те, що важливо для нас, це характеристика , яка мотивує нас в різних життєвих ситуаціях. Отже, якщо ви цінуєте доброту, ви допомагаєте  іншим людям, ділитеся своїм часом , та ресурсами.  І  очікуєте від інших такого ж ставлення, але нажаль, не завжди його отримуєте. Не тому, що ви погана людина, а тому, що у всіх людей різне  ставлення до тієї, чи іншої  життєвої ситуації.

 Яке місце посідає здоров’я в системі життєвих цінностей і чому?

Всі люди різні. І те, що робить одну людину щасливою, іншу змусить  розчаруватися.  Визначення ваших особистих цінностей і життя за ними  може допомогти вам відчути і зробити вибір, який принесе вам повноту життя , навіть якщо він не має сенсу для інших людей.

Наприклад, якщо людина прагне до здоров’я, но курить, то ця ситуація призведе людину до хвороб , тому що існує невідповідність між бажанням і реальними діями.

Технологія «Мозковий штурм». Кілька питань для роздуму:

Що для  є вас важливим в житті?

Що ви хочете змінити в собі?

Чим ви найбільше пишаєтесь?

Коли ви відчували себе найщасливішим?

Візьміть аркуш паперу і напишіть  ваші особисті цінності. ( давайте, зупинимось на 10)

На картках є короткий список  який вам допоможе.

Милосердя

Щирість

Досягнення

Цілеспрямованість

Дружба

Розум

Справедливість

Здоров'я

Сім’я

Чесність

Безпека

Доброта

Навчання

Кохання

Успіх

Гроші

Зміст  не в тому, щоб вибрати цінності зі списку, а скласти свій власний список, основа якого  базується на власному досвіді.

Гра “Шифрувальник”

зіфнчиа

писхчіан

худнвоа

аньлаіцос

В чому полягає цілісність здоров'я людини ? (на дошці в центрі кімнати висить напис)

Взаємозвязок ознак здоров'я

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота з підручником стор. 10

 

Фізична складова

Людина росте і розвивається.

 У людини змінюються маса тіла, ріст, розміри органів, сила

Кожна людина має свій колір волосся, свій пульс, частоту дихання.

 Людина рухається, працює.

Психічна складова

пов`язана з мисленням, характером, здібностями людини, розвитком емоцій та почуттів і вмінням ними керувати.

Кожна людина перебуває в оточенні інших людей.

 Має індивідуальні особливості психічних процесів.

Може бути збудженою, емоційною, чутливою.

Має певні цілі, потреби, інтереси.

 

Соціальна складова

Перебування людини в навколишньому середовищі.

 Соціальні ролі людини: друг, син, донька, однокласник.

 Людина стає такою, якою хоче стати.

 Поводиться з людьми так, як сама прагне

 

Духовна складова

Вміння ставити перед собою мету та її досягати.

 Віра людини в свої сили.

Розуміння сутності навколишнього світу.

Вміння приймати рішення.

Норма поведінки, вчинки.

Сприйняття духовної культури  людства: літератури, мистецтва

 

Отже, усі складові здоров’я тісно взаємозв’язані між собою й впливають одна на одну.

Назвіть чинники, що впливають на здоров'я.

 

Малюнок – Чинники, що впливають на здоров'я

 

V. Закріплення вивченого матеріалу

Заповнення таблиці (за картками) Відома вам формула безпеки — закон неухильного виконання для кожного, хто прагне за умов ризику здобувати перемогу над ситуацією. Користуючись знаннями, здобутими сьогодні на уроці, заповніть таблицю:

 

 

УНИКАТИ — розпізнавати небезпеки і не потрапляти в них

1.

2.

3.

ЗАПОБІГАТИ — поводитися так, щоб самому не створити небезпечну ситуацію

1.

2.

3.

ДІЯТИ — у разі необхідності правильно скористатися знаннями і діяти

1.

2.

3.

 

(Можливі варіанти записів: не сідати в переповнений транспорт, переходити дорогу на зелений сигнал світлофора, скористатися запасним виходом, не підтримувати розмов із незнайомцями тощо.)

 

Розгляньте фотоілюстрації (1-6) та спрогнозуйте, як може вплинути поведінка підлітків у наведених ситуаціях на загальний стан їхнього здоров'я? Чому так думаєте? Як діяли б ви?

 

Малюнок – Вплив поведінки підлітків на їх здоров’я

 

Завдання: Заповніть таблицю «Позитивний та негативний вплив чинників здоров'я».

Таблиця - «Позитивний та негативний вплив чинників здоров'я».

Сфера впливу чинника

Позитивний

Негативний

Спадковість (20%)

 

 

Навколишнє середовище (20%)

 

 

Медицина (10%)

 

 

Спосіб життя (50%)

 

 

 

Приклад заповнення.

Сфера впливу чинника

Позитивний

Негативний

Спадковість (20%)

Здорова спадковість. Відсутність передумов захворювань

Спадкові захворювання та пору шення;

Спадкова схильність до захворювань

Навколишнє середовище (20%)

Задовільні побутові та виробничі умови.

Сприятливі кліматичні

та природні умови

   Екологічно сприятливе середовище

Шкідливі побутові та виробничі умови.

 Несприятливі кліматичні та природні умови.

Порушене екологічне середовище

Медицина (10%)

Контроль динаміки здоров’я населення.

Високий рівень                          профілактичних заходів

Вчасна та повноцінна медична допомога

Відсутність постійного медичного контролю динаміки здоров’я.

Низький рівень первинної профілактики.  

Неякісне медичне обслуговування

Спосіб життя (50%)

Раціональне планування життєдіяльності.  

Оптимальна рухова активність.

Соціальний та                          психологічний комфорт.

Повноцінне та раціональне харчування.

Відсутність шкідливих звичок.

Культура здоров’я

Відсутність раціонального планування життєдіяльності.

Гіпо- чи гіпердинамія.  

Соціальний та психологічний дискомфорт.

Неправильне харчування.

Шкідливі звички.

Відсутність знань про культуру здоров’я.

 

Робота з підручником стор. 11

 

 

VI. Підбиття підсумків

Вправа «Назви одним словом»

Дітки  стають в коло. По черзі кожен має підсумувати хід заняття лише 1 словом.

 

VIІ.  Домашнє завдання

Немає коментарів:

Дописати коментар